Karen Walker a Ethical Fashion Initiative

Karen Walker sa pomocou novej kolekcie slnečných okuliarov snaží upozorniť na kritickú situáciu chudobných afrických regiónov.

Prostredníctvom spolupráce s Medzinárodným Centrom Obchodu Spojených Národov a ich iniciatíve “Etická móda” sa Karen snaží predstaviť jedinečné produkty od kenských remeselníkov – ktorých obsadila ako hviezdy
do svojej kampane.

Iniciatíva Etická móda sa zameriava na podporu férového a udržateľného obchodu, namiesto poskytovania jednorázových pomocí pre znevýhodnené africké a haitské komunity. Jej heslom je “žiadna charita, len pracovné príležitosti” a spája miestnych remeselníkov s nadnárodnými značkami za cieľom produkcie. V minulosti s touto iniciatívou spolupracovali aj Vivienne Westwood a Sass & Bide.

Nová kolekcia slnečných okuliarov, nazvaná Karen Walker Visible, ktorá obsahuje hrubé rámy, farebne tónované priesvitné šošovky, trblietka alebo reflexné zlaté šošovky bude dodávaná spolu s púzdrami na okuliare vyrobenými kenskými umelcami z tamojších materiálov.

Info:
Karen Walker je významná novozélandská módna návrhárka známa pre svoj originálny, jednoduchý a nenáročný štýl. Okrem kolekcií dámskeho oblečenia sa venuje aj navrhovaniu slnečných okuliarov, šperkov a topánok.

Karen Walker a Ethical Fashion Initiative, portréty z reklamnej kampane

Zdroj: nzherald.co.nz
Fotografie: nzherald.co.nz, dailymail.co.uk