Slovenský módny dizajn 2. časť

Predstavujeme popredných slovenských dizajnérov, ako aj absolventov a študentov umeleckých škôl – 2. časť

Zlatica Hujbertová, profil

MGR. ART. ZLATICA HUJBERTOVÁ

Víťazka Dunajskej Perly 2010 v kategórii Objav roka v módnej tvorbe vyštudovala odevný dizajn na VŠVU v Bratislave a úspech jej priniesli hlavne kolekcie, v ktorých sa venuje jemne kontroverzným témam. V Zlaticiných kolekciách nájdete všetko od vojenského štýlu až po svet bezdomovcov, a práve to ju robí výnimočnou. V minulosti pripravovala aj kostýmy pre úspešnú televíznu show Let’s Dance. Víťaznú kolekciu „Bratislava/Odvrátená tvár“, s ktorou sa predstavila aj na Slovak Fashion Night v New Yorku môžete exkluzívne vidieť aj počas Mesiaca dizajnu v Poluse na veľkoplošných fotografiách v uličke Regent Street.

Martin Hrča, profil

MARTIN HRČA

Sympatický študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave patrí medzi najväčšie talenty slovenského fashion dizajnu. Je držiteľom cien Brillance fashion talent 2008 a Objav slovenskej módnej scény 2009. Už dnes majú jeho práce veľký počet fanúšikov a odborníci z módnej brandže tvrdia, že je len otázkou času, kedy prerazí za našimi hranicami. V Polus City Center sa môžete tešiť na jeho úspešnú kolekciu „X“, ktorú nájdete na veľkoplošných fotografiách v uličke Regent Street.

Milota Krajinčáková, profil

MGR. ART. MILOTA KRAJINČÁKOVÁ

Mladá dizajnérka má za sebou množstvo zaujímavých prehliadok a výstav v rôznych kútoch sveta vrátane Slovak Fashion Night v New Yorku, Premiere Vision v Paríži, This Play v Helsinkách, či Spirit of Mozart vo Viedni. Vyskúšala si aj úlohu asistentky kostymérky v krátkometrážnom filme Havran, hľadala koncepty na využitie „videošiat“ v spolupráci s firmou Phillips a pred dvoma rokmi stážovala v londýnskom kreatívnom štúdiu dizajnérky Sophie Kokosalaki, v rámci ktorej sa stala i súčasťou zákulisného chaosu Paris Fashion Week 2008. Jej kolekciu Bee ́s Knees si môžete prezrieť na veľkoplošných fotografiách počas celého Mesiaca Dizajnu, v uličke Regent Street.

Lenka Sršňová, profil

MGR. ART. LENKA SRŠŇOVÁ

Je absolventkou VŠVU v Bratislave, odboru odevný dizajn. Absolvovala študijné pobyty vo Fínsku a vo Francúzsku. V Paríži študovala odevný dizajn na prestížnej škole ENSAD pod vedením návrhára Gasparda Yurkievicha a realizovala pracovnú stáž v dome značky Jean-Charles De Castelbajac. V európskej dizajnérskej súťaži Where fashion steps, it leaves a print 2005 vo francúzskom Lyone a v súťaži B fashion in Zlín 2007 získala prvé miesto. „Poľovačka na Yettiho“ je názov kolekcie, ktorú u nás určite neprehliadnete v uličke Piccadilly. O kúsok ďalej, na Madison Avenue, si môžete pozrieť, ako tieto modely vznikali, a to prostredníctvom výstavy skíc a návrhov.

Braňo Hlaváč, profil

BRAŇO HLAVÁČ ART.D.

Braňo Hlaváč, Art.D. (Gartier Atelier) je grafický dizajnér s medzinárodným kreditom. Dodržiava etické a estetické princípy ako fundamentálne prvky výtvarného prejavu. Ten je taký rozmanitý, že je ťažké definovať jeho štýl. Trojrozmerný syntetizmus strieda s pop-artom a puristickým lineartom. Svoju tvorbu pretavil aj do realizácií v reklame doma aj v zahraničí. Úspešne sa podieľal na kampaniach pre značky ako Audi, Citroën, Ford, Dodge, Volvo, Durex, Motorola, Quicksilver a iné. Vystavoval v Dubaji, Barcelone a Dubline. V Poluse predstaví špeciálne návrhy s názvom Art of the Dressing, priamo v galérii Mesiaca Dizajnu na Piccadillly.

Lukáš Čunderlík, profil

LUKÁŠ ČUNDERLÍK

Vyštudoval Technickú univerzitu vo Zvolene, odbor aplikovaná ekológia. Po ukončení štúdia sa ale radšej venoval, tomu, čo vie najlepšie, a tak dnes patrí k jedným z mála slovenských dizajnérov obuvi. S heslom „Všetci milujeme topánky“ vášnivo o svojej záľube aj bloguje. Jeho návrhy, skice topánok, nájdete na Madison Avenue.

Zdroj: Polusoviny
Fotografie: Polusoviny,Rastislav Brezovsky, Laura Wittek