Moja návšteva Londýna

Vždy som chcela vidieť Londýn, tak som sa asi v októbri minulého roka rozhodla, že tam v januári na pár dní zamierim. Letela som vo štvrtok večer z bratislavského letiska a po celý čas som mala plnú hlavu destinácií, ktoré musím vidieť a módnych obchodov ktoré treba navštíviť.

Londýn cerveny autobus

Po asi dvojhodinovom lete som sa konečne ocitla na mieste. Po opustení letiska bolo okamžite možné pocítiť ruch veľkomesta, hluk, všade veľa áut, veľa ľudí… Ďalšie ráno som zamierila na Oxford Street, ulicu známu vďaka množstvu obchodov. Rôzne značky, rôzne štýly, nevedela som kam skôr… Všímala som si okolitých ľudí a musím im uznať jedno. Majú vkus. Bolo super počasie takže mi nič nebránilo celý deň sa motať v okolí Oxford street a vymetať všetky známe obchody. Na obed som chcela vyskúšať niečo typicky anglické a čo iné ako fish and chips 🙂

Po obede som opäť pokračovala v chodení po obchodoch. Po zotmení som už zamierila ďalej do centra na Trafalgar Square a k Temži. Prešla som sa po nábreží popod London Eye až k Westminsterskému palácu, Big Benu a k Westminster Abbey.

London Eye

Predo mnou ďalší deň v Londýne a ja som vstala ráno dosť skoro, pretože som mala toho veľmi veľa pred sebou. Prvá sobotnajšia zástavka bola Wembley Stadium, nádherný a moderný štadión s kapacitou až 90 000 miest. Prešli sme šatne, priestory pre tlačovky a všetky zákutia štadióna, proste super zážitok. Po Wembley som zamierila do časti Londýna ktorá sa volá Kensington, kde som si zvonku pozrela dom Freddieho Mercuryho. Konečne.

Následne som zamierila k Buckinghamskému palácu a Hyde Parku. Chvíľu som sa v okolí prechádzala a večer som nabrala smer k neďalekému Hard Rock Cafe. Po prehliadke múzea s gitarami napr. Jimiho Hendrixa, Erica Claptona, alebo s oblekom Freddieho Mercuryho, Madonny a Johna Lennona som šla na večeru. Výborná obsluha a výborné jedlo, jednoducho skvelé zakončenie dňa. Po večeri som sa ešte pomotala v okolí Soho a blízkeho centra a približne okolo 23:00 som sa vrátila späť na izbu.https://www.divaescort.com

Londýn Tower a Bridge

Mala som za sebou super vyčerpávajúci deň. Bola tu nedeľa a to bol môj posledný deň v Londýne. Keďže som ešte stále nevidela známy otvárací most Tower Bridge a Tower of London strávila som posledný deň prechádzkou v okolí týchto pamiatok a chodením po okolitých obchodoch s oblečením a suvenírmi. Večer som nabrala smer letisko a s kopou zážitkov odletela späť do Bratislavy.

Londýn na mňa veľmi zapôsobil a som si celkom istá, že sa tam určite vrátim.

Vaša Lucia