MUST HAVE a IN tejto sezóny

Tak po prvé – kvety. Tento trend nemohol prekvapiť nikoho. Vo filme Diabol nosí Pradu Miranda Priestly s neskrývanou dávkou irónie povedala, že nápad kvetov na jar je „tak originálny“. Nie je, no a čo? Potlač kvetov sa u módnych návrhárov vyskytuje každý rok a ani tento tomu nebude inak. Tohtoročná sezóna bude taká rozkvitnutá, ako to len pôjde a kvety sú dovolené naozaj na všetkom – či už pôjde o topánky, šaty, tašky, alebo spodnú bielizeň. A to vrátane pánskeho oblečenia. Kvetované potlače nájdete vo všetkých obchodoch, najrozkvitnutejšie je to však v obchodoch Orsay a Promod.

Cukríkovo ružová, zelenkavá, žltá alebo modrulinko-modrá.

Pastelové odtiene sú tu zas!

Odvážnejší sa môžu do týchto farieb zahaliť od hlavy až po päty. Ak si na to netrúfate, môžete pastely kombinovať s neutrálnymi odtieňmi či nosiť ich na menšej ploche, napríklad na doplnkoch. Ak patríte k tým menej odvážnym, púdrová kabelka je pre vás to pravé, nájdete ju v predajni Lindex.

Kvetové šaty

Trend jarnej sezóny – Kvety, Kvety, Kvety!

Športový štýl

Obliecť si mikinu k opätkom alebo ju nosiť namiesto šiat nebolo ešte nikdy tak trendy. A také pekné veci, ako vyrábajú módne reťazce teraz, by bola škoda nosiť iba do posilňovne. Najnovšia kolekcia od Adidas je priam božská.

Logománia

Tejto sezóne velia logá a potlače, veľké a do očí bijúce – s tričkom Coca-Cola zaručene vyhráte. Trendu veľkých sukní sa páni určite nepotešia, veď nejeden obľubuje stále teplejšie počasie najmä preto, že dámy dĺžku svojich sukní skracujú. Chcete sa však páčiť sebe alebo im? Ja osobne mám sukne po až pod kolená vo veľkej obľube. Sukne až po zem budú tento rok navyše viac v kurze ako kedykoľvek predtým. Takže, dámy, na výber máte z tzv. pencil skirt (obtiahnutá sukňa), midi skirt (sukňa po kolená) alebo maxi skirt, ktorých dĺžka sa končí až kdesi pri členkoch.

Tričko s logom

Ak bude sukňa navyše pastelová alebo s kvetovanou potlačou, u módnych kritikov máte vyhrané. Takisto budú in aj plisované sukne, ktoré si svoju slávu užili už minulý rok. Z našich obchodov ich nájdete napríklad v H&M alebo Orsay. Skrátené bundy a výrazné bombery. Slnko je na jar ešte, ako sa hovorí, zubaté a trendy bundičky sú zásah do čierneho. Bundičkami a bomberkami nemyslím také, aké nosia vyhadzovači a iní „pobudovia“, ale pekné farebné, pokojne z lesklého materiálu, ktoré navyše pôsobia veľmi dievčensky. Ide o univerzálny kúsok vhodný aj k sukni, aj k nohaviciam. Medzi ďalší populárny motív sezóny budú rozhodne patriť bodky. Dodajú vášmu outfitu hravosť a pozitívnu náladu. Bodkované ponožky, bodkované nohavice alebo bodkovaná taška do ruky. Tentoraz platí – čím menšie, tým lepšie a bodkované nohavice z predajne Lindex sú must have tejto sezóny.

Široké nohavice

Voľne vanúce, široké nohavice, dlhé až po zem… Existuje na svete niečo pohodlnejšie? Široké nohavice vás zlákajú na svoju ležérnosť a street style, ktorý z nich vyžaruje. Hodia sa tak k opätkom, ako aj nízkym teniskám a sú pravdepodobne to najpohodlnejšie, čo na sebe môžete mať.

(Pre)zdobenie

Čím viac, tým lepšie! V znamení tohto hesla sa návrhári zhostili trendu zdobenia a oblečenie ozvláštnili farebnými aplikáciami a výraznými kameňmi. Aby ozdoby na šatách poriadne vynikli, doplnky by mali byť nenápadnejšie. V predajni Favab na prízemí nájdete mnohé spoločenské modely dozdobené krištálikmi značky Swarovski. Dámy teda majú v lete možnosť očariť nielen svojimi postavami v priliehavých šatách, ale aj drobnými luxusnými detailmi.

bodkovane oblečenieBodky nanohaviciach, šatách, šáloch, jednoducho všade

Autor: Módna blogerka Zuzka Gašparovičová alias Red Poppy: “Volám sa Zuzka, mám 25 rokov a módny blog. O trendoch ako takých mám jednoducho prehľad. “

Info:

– pastelové farby, púdrové odtiene – s nimi určite neurobíte v jarnej sezóne chybu
– krátke šortky vedia vyčariť sexy outfit

Zdroj: Magazín SPOLU 1/2014, poluscitycenter.sk
Fotografie: Magazín SPOLU, Orsay