Sedem omylov, ktorých sa ženy dopúšťajú pri skúške oblečenia

Skúšanie si vecí v kabínke nie je zas až taká banalita. Ostatne, oblečenie určite plánujete nosiť dlhšie. Preto si v kabínke dajte na čas a neponáhľajte sa – doma potom nebudete prekvapené.

  1. Beriete si na skúšku len jednu veľkosť. Prečo je v obchode vždy toľko veľkostí? No predsa kvôli vám. Šatstvo má jednu vlastnosť – niekedy nie tak úplne zodpovedá číslam, ktoré máte v hlave a vy sa tiež trochu sem-tam meníte.

  2. Neskúsite ako sa v tom sedí. Ak je v kabínke aj stolička, je to preto, aby ste si skúsili ako sa vám trebárs v nových nohaviciach ohýbajú kolená, či vás niečo neťahá, ako vyzeráte pri sedení v sukni a podobne. Čiže – sadnite si.

  3. Neobujete sa pri skúške. Toľko času venujeme zladeniu šiat a topánok, ale pri skúšaní sme lenivé sa obúvať. Pritom v topánkach vyzerá všetko inak.

  4. Neskúsite iný uhol pohľadu. Ak je v kabínke pohyblivé zrkadlo, určite ho použite a pozrite sa na seba v novom uhle. Mimochodom, človek nemá identické „polovice“ tváre ani tela – a odraz v zrkadle je otočený, vidíte sa inak ako v skutočnosti. Je to dôležité vedieť najmä pri kusoch šatstva, ktoré majú nemajú synchronizované prvky podľa osi.

    Vyberanie oblecenia

  5. Zabúdate, že v kabínke vyzerá oblečenie inak ako inde. Ako sme už spomenuli, zrkadlá skresľujú. Takisto skresľuje svetlo v kabínke, to je veľmi dôležité. A oná stiesnenosť priestoru tiež nepridáva na realistickosti pohľadu na skúšané veci.

  6. Skúšate si top s nesprávnou podprsenkou. Možno ste do obchodu zašli úplne v inej podprsenke ako budete nakoniec nosiť pod vašou novou košieľkou, tričkom či iným topom. Je dôležité si skúšať oblečenie so správnou podprsenou.

  7. Neurobíte si selfie. Keď už máme tie obrovské fotiace prístroje… tak ich používajme. Ničomu tým neublížime, naopak, získame obrázok „zvonka“ a všetko si môžeme pohodlne premyslieť.

Po nakupe oblecenia