Spontánnosť a originálnosť vám pristanú

Výrazné farby a tlmené pastelové odtiene, hravosť, elegancia, pohodlie a nápaditosť. Niekoľko málo slov, ktorými môžeme stručne charakterizovať novú jarnú a letnú módu s.Oliver. Módne novinky z Nemecka sa v obchode objavujú každý mesiac v produktových líniách. V dámskej sekcii ide predovšetkým o športovú elegantnú líniu s.Oliver Casual, mladistvú a spontánnu líniu QS by s.Oliver a segment s elegantnou a luxusnou módou SELECTION by s.Oliver. Každá produktová línia ponúka niekoľko tém, ktorými sa návrhári inšpirovali. Pravidelné novinky v priebehu sezóny dopĺňajú ešte špeciálne a tematické kolekcie. Jednou z nich je napríklad denimové oblečenie s dôrazom na farby a motívy, ktoré s.Oliver ponúka počas celej sezóny Jar/leto 2013.

Línia s.Oliver Casual so štyrmi hlavnými motívmi

Základnú líniu značky s.Oliver Casual charakterizuje neformálny, športovo-elegantný štýl, ktorý je však o poznanie zdržanlivejší ako mladistvá móda kolekcie QS by s.Oliver. V priebehu jari a leta sa v kolekciách línie Casual premietnu štyri hlavné témy. „Obdobie 50. rokov 20. storočia.“ Preslávený štýl hereckých ikon Audrey Hepburnovej a Marilyn Monroe je prvou z nich. Energické oblečenie reprezentujú rozviate sukne a šaty so záhybmi a skladaním. „Vichy“ vzor, prúžky, grafická potlač s bodkami a kruhmi či viazanky na krku nájdeme na košeliach i blúzkach z ľahkých materiálov, často z hodvábu kombinovaného s čipkou. Chýbať nebudú zdobené pleteniny, ľahké bundičky krátkeho strihu.

Dôležité sú výrazné goliere a lemy. Farbám dominujú pastelové, napríklad jemne mätová, vanilkovo žltá, levanduľová či papájová. Druhou nosnou témou je „Californication“ s prevahou módy v odtieňoch ružovej a žltej. Objavujú sa vintage vzhľad, kraťasy, „chinos“ nohavice a farebný denim. Pri blúzkach, košeliach a svetríkoch často očakávajte kratší predný strih odevu ako zadný. Materiály sú mixované, strihy sú objemnejšie, voľné, vzory kvetinové, s grafickými prvkami, prúžkami i farebnými blokmi a ozdobnými prvkami. Téma „Acapulco – neo native“ vnesie viac intenzívnych farieb – oranžovo-červenú, žltú, modrú i zelenú. Tešiť sa môžete aj na neónové odtiene, či na základnom oblečení, alebo na doplnkoch a rôznorodých prvkoch. Odvážnosť doplnia 3D potlače, kubistické a exotické vzory. Letnú ponuku uzatvára a do obdobia jesene pozvoľna prenáša téma „Maroccan Moments“ s dôrazom na Orient.

Mladistvá móda QS by s.Oliver v troch rôznych dimenziách

Prvá téma „Vintage Hipsters and the Canyon“ sa obzerá späť za starými hodnotami a tradíciami, podporuje individualitu. Móda kombinuje športový a funkčný štýl s etno prvkami a tradíciami, vintage štýlom. Zdôrazňujú sa prírodný materiál a ručná výroba. Na prírodnej báze založené vlákna sú farbené a kombinované s nylonom. Zelenú dostávajú žakary, dierované vzory, hrubé priadze, výšivky. Na jar sa regály rozžiaria farbami a optimizmom, na rad totiž prichádza téma „Colour Time“ s inšpiráciou v modernej architektúre, grafike, retro prvkoch 40. a 50. rokov 20. storočia.

Farebnosť sa mieša so športovým štýlom a s etno prvkami. Prírodné materiály na jednej strane a rôznorodé technické úpravy na strane druhej sa spájajú, čím vznikajú hladké a ľahké látky doplňované o závojovinu, priehľadné prvky a odhalené časti. Hravé oblečenie ponúkne plisované sukne a šaty, detské a ďalšie „konverzačné“ motívy (srdce, čerešne, autá či vtáky). Do hry sa vracajú tiež korzety, body a topy bez „chrbtovej“ časti. Hlavná fáza leta pripadne téme „Virtual Dream“. Vplyv fantasy sa premieta do ľahkých materiálov s metalickými efektmi, nechýbajú svieže farby ani opraný vzhľad. K materiálom pribúdajú krep, čipka, jemná závojovina, ľan, viskóza či šifón. Kolekcie ponúknu šaty s úzkymi ramienkami a dlhé sukne.s.Oliver casual slnecne okuliare s.Oliver casual kreslo a taska s.Oliver casual panske tricko a klobuk s.Oliver casual kabat a nohavice s.Oliver casual sukna

Zdroj: Zuzana Špičková, SPOLU
Fotografie: soliver.com